Україна входить у ТОП-10 країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти - експерт


Україна входить у ТОП-10 країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти - експерт

Україна опинилася у десятці країн, громадяни яких витрачають на продукти найбільше. Згідно з підрахунками аналітиків з США, українці в 2016 р. витратили на їжу 38% своїх доходів.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, повідомляє Сьогодні.

“Україна входить у ТОП-10 країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти. Якщо скласти витрати на харчування, сигарети і алкоголь, то наша країна входить в ТОП-5 країн світу з найвищими витратами. Українці, за даними США, витратили 2016 року 38% від усіх доходів на продукти і 8,1% – на алкоголь і сигарети. Тобто загальні витрати на ці дві групи становили 46,1%”, – написав експерт.

Так, наприклад, в Білорусі на продукти витрачають 36,2%, в Росії – 29,9%, в Угорщині – 18,3%, у Польщі – 16,5%, в Німеччині – взагалі 10,6%, а у США ці витрати не перевищують 6,3%.

“Це через низькі доходи у поєднанні з досить високими цінами. Вони не є високими як такими, на значну групу продуктів харчування вони нижчі, ніж в Європі, але при цьому, якщо ми переведемо це на купівельну спроможність, то вона в Україні набагато нижча. Тому, коли ми хочемо купити той самий набір продуктів, який хоче купити поляк чи американець, виходячи з нашого доходу, ми заплатимо більше. А у дохід тут потрібно включати і заробітну плату, і підприємницький дохід, і соціальні виплати, тобто всі види виплат, які можуть бути. Але вони у нас у відносному вимірі дуже маленькі, тому ми витрачаємо значні суми на продукти”, – пояснює ситуацію експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua