НБУ назвав причини сповільнення зростання цін


НБУ назвав причини сповільнення зростання цін

Зниження інфляції в травні до 11,7% у річному вимірі (порівняно з 13,1% в квітні) зумовлено стрімким уповільненням подорожчання продуктів харчування.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку.

Читайте також: За рік інфляція сповільнилася до 11,7% – Держстат

“Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, а її травневий показник виявився трохи нижчим від траєкторії прогнозу Національного банку. Це сталося в основному завдяки стрімкому сповільненню зростання цін на продукти харчування”, – йдеться в повідомленні НБУ.

Крім того, регулятор зазначив, що не так швидко, як у квітні, зростали і адміністративно регульовані ціни через уповільнення зростання цін на тютюнові вироби і більш помірне, ніж торік, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

В НБУ також звернули увагу на поступове вичерпання дії тимчасових факторів пропозиції, які викликали зростання споживчої інфляції в другій половині 2017 року і в перші місяці поточного року.

“Це відбувається внаслідок як більш сприятливих цьогорічних погодних умов у порівнянні з весняними заморозками минулого року, так і розширенням пропозиції імпортної продукції. Додатковим фактором є проведення Національним банком жорсткої монетарної політики, яка проявилася насамперед через зміцнення обмінного курсу гривні з кінця січня 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, в НБУ додали, що як і в попередні місяці, в травні зберігався тиск на ціни з боку подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидкого відновлення споживчого попиту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua