За 2017 рік кількість заявок на шенгенські візи від українців зменшилась удвічі


За 2017 рік кількість заявок на шенгенські візи від українців зменшилась удвічі

Минулий рік став періодом, коли відбулась поступова переорієнтація для громадян України з візових на безвізові короткострокові поїздки.

За цей період кількість заявок від українців на отримання шенгенської візи зменшився вдвічі, розповіла під час прес-конференції “Річниця безвізу: статистика, тенденції, стратегія” виконавчий директор ГО “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко.

Читайте також: За перший рік безвізом скористалися понад півмільйона українців

“Лише за півроку дії безвізового режиму лише кількість звернень – тобто поданих заявок на шенгенські візи зменшилась вдвічі, і згідно з даними Європейської комісії, на території України звертались до консульств ЄС і Шенгену 720 тис. разів – у 2 рази менше ніж у попередній рік, коли ми фіксували кількість 1 411 950 звернень”, – сказала вона.

За словами Сушко, громадяни ще не безвізових країн, таких як Росія, Туреччина, Білорусь, згідно зі статистикою звертались до консульств набагато частіше.

“Водночас, за офіційною статистикою, в Україні зріс відсоток відмов, якщо говорити про процес клопотання про шенгенські візи, з 3,2% до 3,7% – це не значне підвищення, воно характерне не лише для України. Взагалі середній у світі відсоток відмов у 2017 році склав 8,2% – у порівнянні з 7% (попередній показник)”, – сказала вона.

Як зазначає Сушко, основними причинами, що спонукають консульства відмовляти у візах українцям, є:

- Загальне посилення контролю країн.
- Більш прискіпливе ставлення до аплікантів з безвізових країн, які подаються на візи зі старими незахищеними документами, і відсіювання осіб, які мали відмову у в’їзді чи депортацію.
- Зростання питомої ваги аплікацій іноземців у консульствах на території України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування