За 2017 рік кількість заявок на шенгенські візи від українців зменшилась удвічі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За 2017 рік кількість заявок на шенгенські візи від українців зменшилась удвічі

Казна та Політика
193
Минулий рік став періодом, коли відбулась поступова переорієнтація для громадян України з візових на безвізові короткострокові поїздки.
За цей період кількість заявок від українців на отримання шенгенської візи зменшився вдвічі, розповіла під час прес-конференції “Річниця безвізу: статистика, тенденції, стратегія” виконавчий директор ГО “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко.
“Лише за півроку дії безвізового режиму лише кількість звернень – тобто поданих заявок на шенгенські візи зменшилась вдвічі, і згідно з даними Європейської комісії, на території України звертались до консульств ЄС і Шенгену 720 тис. разів – у 2 рази менше ніж у попередній рік, коли ми фіксували кількість 1 411 950 звернень”, – сказала вона.
За словами Сушко, громадяни ще не безвізових країн, таких як Росія, Туреччина, Білорусь, згідно зі статистикою звертались до консульств набагато частіше.
“Водночас, за офіційною статистикою, в Україні зріс відсоток відмов, якщо говорити про процес клопотання про шенгенські візи, з 3,2% до 3,7% – це не значне підвищення, воно характерне не лише для України. Взагалі середній у світі відсоток відмов у 2017 році склав 8,2% – у порівнянні з 7% (попередній показник)”, – сказала вона.
Як зазначає Сушко, основними причинами, що спонукають консульства відмовляти у візах українцям, є:
- Загальне посилення контролю країн.
- Більш прискіпливе ставлення до аплікантів з безвізових країн, які подаються на візи зі старими незахищеними документами, і відсіювання осіб, які мали відмову у в’їзді чи депортацію.
- Зростання питомої ваги аплікацій іноземців у консульствах на території України.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас