НБУ може в червні продовжити дію норми про обов'язковий продаж валютної виручки в розмірі 50% - банкіри — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ може в червні продовжити дію норми про обов'язковий продаж валютної виручки в розмірі 50% - банкіри

Валюта
380
Національний банк України (НБУ) продовжить ще на півроку дію норми про обов’язковий продаж валютної виручки в розмірі 50%, плановий перегляд якої повинен відбутися в червні, вважають банкіри.
“У поточних умовах малоймовірно, що Національний банк України змінить норму про обов’язковий продаж валютної виручки. Дана норма досі залишається центральним елементом конструкції валютного регулювання, для скасування якого центральному банку необхідно впевнитись у відсутності системних ризиків для стабільності обмінного курсу, а значить, і для інфляції”, – сказав головний економіст Альфа-Банку Україна Олексій Блінов.
При цьому він додав, що найбільшим таким ризиком є ​​нездатність України заручитися рефінансуванням зовнішнього державного боргу на 2019-2020 рр., в тому числі і за рахунок відновлення фінансування за програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Аналогічної точки зору дотримується і директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний.
“Раз на півроку Нацбанк переглядає відсоток обов’язкового продажу валютної виручки, керуючись макроекономічними трендами і ціновими перспективами світових товарних ринків. Наприклад, навесні 2017 року обсяги обов’язкових продажів були знижені з 65% до 50%, і з грудня 2017 року аж до сьогоднішнього дня ця норма залишається без змін. НБУ в червні може продовжити дію норми про обов’язковий продаж валютної виручки в розмірі 50%”, – сказав він.
Як зазначив О.Курінний, подальша лібералізація валютного регулювання можлива за умови стабільного зростання потоку експортної виручки і зарубіжних інвестицій в Україну, а також передбачає стабілізацію політичної обстановки і відновлення співпраці з МВФ.
Директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін вважає, що тільки після надання Україні чергового траншу МВФ НБУ може протестувати сценарій зі зниженням або повним скасуванням норми обов’язкового продажу валюти.
“До 13 червня 2018 року діє норма про обов’язковий продаж експортної виручки в розмірі 50%. У червні, швидше за все, центробанк продовжить дію цієї норми ще на півроку. У разі надання Україні чергового траншу з боку МВФ, можливо, Нацбанк протестує сценарій зі зниженням норми обов’язкового продажу валюти до рівня 25% або повністю її скасує на короткий період, до початку сезонної девальвації гривні”, сказав він.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас