В Україні знімуть заборону на самовільне засклення балконів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні знімуть заборону на самовільне засклення балконів

Нерухомість
1474
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках оновлення державних будівельних норм (ДБН) пропонує дозволити засклення балконів і лоджій вище 3-го поверху при проектуванні нових і реконструкції існуючих житлових будинків, — випливає з відповідної норми, яка міститься в новому проекті ДБН Ст. 2.2-15-20ХХ «Будівлі і споруди. Житлові будинки. Основні положення».
Як прокоментував заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, «сьогодні відповідно до діючих нормам засклення балконів вище 3-го поверху не допускається, через що більшість мешканців таких квартир виконує це самостійно, що спотворює зовнішній вигляд будинків».
«Крім того, часто, крім самого скління, мешканці розширюють площі балконів і перетворюють їх на жахливі прибудови. Тому в новому проекті ДБН ми вводимо норму, яка дозволяє скління балконів і лоджій при проектуванні будинків», — пояснив заступник міністра.
Згідно з новими змінами, засклення балконів або лоджій, завширшки не менше ніж 1,2 м дозволяється виконувати, якщо площа засклення складає не менше ніж 50% від площі зовнішніх стін балконів, а вікна влаштовуються із загальною шириною не менше ніж 1,2 м і відкриваються на бік балкона.
За словами Парцхаладзе, це попередить самовільне скління балконів, поліпшить зовнішню естетику будівель і дозволить розширити можливості пожежної безпеки мешканців.
За матеріалами:
Hubs
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас