Порушують поголовно: як банки перевіряють гроші українців


Порушують поголовно: як банки перевіряють гроші українців

Українські фінансисти тотально не виконують вимоги щодо фінансового моніторингу.

У 2017 році Нацбанк провів 47 перевірок банків у даному напрямку і 6 інспекцій небанківських фінустанов, і в кожному випадку знайшов порушення.

Про це йдеться в річному звіті НБУ за минулий рік, опублікованому на його офіційному сайті.

Примітно, що всі нацбанкові ревізії були плановими виїзними – тобто очікуваними, і до них мали готуватися. По фінмоніторингу регулятор не провів жодної позапланової перевірки.

Читайте також: НБУ ввів нові правила оцінки створеної банком системи управління ризиками

Найчастіше чиновники писали тим, хто провинився, письмові попередження – в 37 випадках. Штрафи застосовували рідше – до 15 банків і 3 банківських фінустанов. Але суми були дуже солідними: загальна сума санкцій, накладених в 2017 р. на банки, склала 67,6 млн грн, на небанківські структури – 76,5 тис. грн.

Крім того, одному банку обмежили операції і ще в одному покарали топ-менеджера – офіційно заявили про його невідповідність чинному законодавству, і наполягли на відстороненні.

Як і раніше, головною проблемою фінансистів залишається виявлення публічних осіб з величезного числа своїх клієнтів, і адекватний моніторинг за їхніми операціями. Уже не перший рік банкіри безпосередньо і через профільну асоціацію просять чиновників створити єдину базу громадських діячів. Адже зараз вони змушені по крихтах збирати інформацію про них з самих різних джерел. Однак досі справа не зрушила з мертвої точки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування