Google відмовився від розробки штучного інтелекту для військових


Google відмовився від розробки штучного інтелекту для військових

Фахівці компанії Google не будуть займатися розробками у сфері штучного інтелекту у військових цілях.

Про це повідомив генеральний директор компанії Сундар Пічаї, пише “РБК”.

У корпоративному блозі Google він опублікував сім основних принципів, у відповідності з якими будуть продовжуватися роботи в цьому напрямку.

Опубліковані головою Google принципи були розроблені після протестів співробітників компанії проти роботи на Пентагон. Компанія планувала брати участь у проекті зі створення штучного інтелекту для військових безпілотників.

Пічаї нагадав, що вже зараз технології штучного інтелекту і машинного навчання мають велике суспільне значення. Системи з AI використовуються для прогнозування ризику виникнення пожеж, боротьби з раком, сільськогосподарських робіт і багатьох інших цілей.

«Ми визнаємо, що така потужна технологія викликає настільки ж значущі питання про її майбутнє використання. Те, як і з якими цілями AI розробляється і використовується, надасть значний вплив на наше суспільство у майбутньому. Будучи лідером в області розробки штучного інтелекту, ми відчуваємо велику відповідальність», – написав він.

У нових принципах роботи компанії говориться, що дослідження у сфері штучного інтелекту будуть проводитися Google з усією відповідальністю. Фахівці компанії не будуть займатися створенням AI для «потенційно небезпечних» проектів. Всі розробки мають приносити користь суспільству і забезпечувати безпеку людей, пообіцяв Пічаї. Особливо він підкреслив, що штучний інтелект повинен залишатися під контролем людей.

«Наші технології ШI будуть перебувати під відповідним людським керівництвом і контролем», – заявив глава Google.

Крім того, в числі базових принципів розробки ШI матимуть конфіденційність і безпеку застосування.

Окремо Пічаї виділив чотири «заборонених напрями роботи компанії в сфері ШI. За його словами, Google ніколи не буде займатися розробкою ШI для тих цілей, які можуть принести шкоду суспільству, в цілях порушення прав людини та міжнародних правових норм. Особливо він підкреслив, що штучний інтелект Google не буде застосовуватися для створення зброї та в інтересах військових.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування