Нацбанк в 2017 скоротив свій прибуток


Нацбанк в 2017 скоротив свій прибуток

Національний банк України отримав 62,291 млрд гривень прибутку за 2017 рік, що на 9,1% менше, ніж роком раніше.

Про це свідчать дані річного звіту регулятора.

Згідно з документом, чистий дохід НБУ за минулий рік склав 65,913 млрд гривень, скоротившись за рік на 8,519 млрд гривень. Дохід від зміни валютних курсів зменшився в 1,6 рази і склав 14,3 млрд гривень.

Падіння зазначених доходів, пояснює Нацбанк, пов’язане, зокрема, з уповільненням падіння курсу гривні до іноземних валют.

В результаті вивільнення резервів під знецінення кредитів, виданих банкам, сума чистих процентних доходів (з урахуванням вивільнення резервів під знецінення) склала в 2017 році 45,2 млрд гривень, що на 5% нижче, ніж в 2016 році.

Сума процентних витрат скоротилася на 12,8% і склала в 2017 році 11,6 млрд гривень, в першу чергу за рахунок скорочення витрат за депозитними сертифікатами Національного банку, які розміщувалися в протягом року (розміщення також скоротилося), і збільшення зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом, за якими сплачуються відсотки.

Що стосується активів НБУ, то структура активів за останні п’ять років змінювалася в частині зростання портфеля цінних паперів України, який представлений переважно державними облігаціями, а також нарощенням міжнародних резервів.

У частині зобов’язань Національного банку спостерігається їх традиційна диверсифікація з присутністю основного, специфічного для центрального банку як емісійного центру країни виду зобов’язань – банкноти і монети в обігу.

Водночас, частка цієї статті за останні роки суттєво зменшилася і в 2015-2016 роках становила менше половини валюти балансу.

В останні роки спостерігається значне нарощення зовнішніх запозичень, передусім зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

Помітну частину зобов’язань Національного банку становлять зобов’язання щодо перерахування частини прибутку до державного бюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua