Угоду між акціонерами Альфа-Банку та німецькою BASF оцінили у 20 млрд євро


Угоду між акціонерами Альфа-Банку та німецькою BASF оцінили у 20 млрд євро

Об’єднана нафтогазова компанія Wintershall DEA, яку співвласники Альфа-банку створюють разом з BASF, буде коштувати близько 20 мільярдів євро, розповів Герман Хан в інтерв’ю агентству РБК.

Акціонери Альфа-Банку і LetterOne отримають в ній 33%. Компанія Wintershall DEA, про створення якої LetterOne (керує міжнародними енергетичними активами акціонерів “Альфа-Груп”) і німецька BASF домовилися в грудні 2017 року, “може коштувати орієнтовно в районі 20 млрд євро”, сказав в інтерв’ю РБК співвласник “Альфа-Груп” і LetterOne Герман Хан.

За його словами, партнери зберігають плани завершити злиття в другій половині поточного року, а також провести IPO через кілька років. “Зараз йде активна робота по due dilligence, і ми сподіваємося, що ця угода буде фіналізована”, — додав він.

Угода передбачає злиття двох найбільших нафтогазових компаній Німеччини, що працюють також у Норвегії, Данії, Південній Америці, Північній Африці та Росії, а саме приєднання активів DEA, що належить LetterOne, до “дочки” BASF Wintershall. В об’єднаній компанії BASF отримає 67%, а LetterOne — 33%.

Загальна виручка двох компаній склала 4,69 млрд євро, EBITDA — 2,996 млрд євро, випливає зі звіту BASF і матеріалів DEA. Видобуток Wintershall у 2017 році склала 164 млн барелів нафтового еквівалента, DEA — 125 млн барелів. LetterOne придбала DEA у березні 2015 року за 5,1 млрд євро у німецької RWE. Тоді серед претендентів на компанію була і BASF.

Зазначимо, за версією авторитетної премії FinAwards2018, найкращою кредитною карткою для масового сегменту визнано картку «Максимум» від Альфа-Банку з безкоштовним обслуговуванням, кешбеком до 5% і 0% розстрочки при оплаті покупок карткою по всьому світу. В нашому спеціальному сервісі можна дізнатися докладніше про картку і за бажання замовити її лише у кілька кліків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua