Нацбанк не бачить "точки неповернення" у відносинах з МВФ, - Сологуб


Нацбанк не бачить "точки неповернення" у відносинах з МВФ, - Сологуб

Національний банк України (НБУ) не бачить “точки неповернення” у відносинах з Міжнародним валютним фондом. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

При цьому чиновник визнав, що з затягуванням виконання умов надання фінансування, знижується ймовірність його отримання, проте в Нацбанку не бачать “точки неповернення” у відносинах з головним кредитором України.

“Але як такої точки неповернення немає, хоча ймовірність отримання траншу, безумовно, з часом знижується”, – зазначив Сологуб. Він зазначив, що регулятор очікує отримання траншу в третьому кварталі, але не виключає, що фінансування та перегляд програми можуть відбутися і пізніше, пояснивши, що існують ще й календарні строки, пов’язані з внутрішніми процедурами МВФ.

Читайте також: Помітили асинхронність: в НБУ пояснили, як підвищення облікової ставки позначилося на депозитах і кредитах

“У нинішніх прогнозах ми закладаємо отримання траншу у третьому кварталі. Але є і чисто календарні речі, пов’язані з внутрішніми процедурами МВФ. Зазвичай від моменту виконання зобов’язань до прийняття рішення Радою директорів Фонду і виділення кредитних коштів проходить близько двох місяців. Навіть якщо не буде перегляду програми до серпня, не можна говорити, що у вересні 100% нічого не буде”, – заявив Сологуб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування