Російський банк відсудив у компанії Фірташа 46 мільйонів доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Російський банк відсудив у компанії Фірташа 46 мільйонів доларів

Фондовий ринок
421
Арбітражний суд Москви задовольнив позов російського ВТБ до Ukrainian Chemical Products на суму 46,2 мільйона доларів.
Згідно з рішенням суду, кошти мають бути стягнуті в рублях за курсом ЦБ РФ на день оплати.
На минулому засіданні суд залучив ТОВ “Титанові інвестиції”, яке раніше виступало третьою особою у справі, в якості співвідповідача до позову.
При цьому на засіданні у вівторок суд відмовив співвідповідачам в задоволенні зустрічного позову до банку про визнання договору недійсним, а також кількох клопотань.
Представник ВТБ на засіданні заявив, що борг стягується за укладеним сторонами договором від 24 квітня 2015 року з терміном повернення 1 червня 2016 року.
Відповідно до документа банк виділив Ukrainian Chemical Products 39,39 млн доларів. Кредит повернуто не було. Станом на 15 травня 2018 року основний борг склав 39,4 млн доларів, а відсотки – 6,8 млн доларів.
Представники Ukrainian Chemical Products і ТОВ “Титанові інвестиції” заявили на засіданні, що труднощі в погашенні боргу виникли у зв’язку з анексією Криму та введенням міжнародних санкцій.
Як повідомлялося, “Кримський титан”, який після анексії Росією Криму, був переданий в оренду московській компанії ТОВ “Титанові інвестиції”, засновником якої є кіпрська компанія “Летан Інвестментс Лімітед” і громадянин Росії Олександр Ємелін – давній знайомий Фірташа.
На цю ж фірму зареєстрована австрійська компанія Group DF International. Таким чином, де-факто завод залишався власністю українського олігарха.
Нещодавно лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що сировина і електроенергія на завод Фірташа досі надходить з материкової України. За його словами, цим питанням займається РНБО.
Зазначимо, 18 жовтня президент Петро Порошенко підписав указ, яким продовжив санкції щодо Росії і російських компаній. Серед них виявилася і компанія “Титанові інвестиції”.
ТОВ “Титанові інвестиції” фактично є підрозділом “Кримського Титану” в Росії. Сам “Кримський Титан” перереєструвався в Києві і був перейменований в “Юкрейнінан Кемікал Продактс”.
Швидше за все, санкції були введені через регулярні поставки ТОВ “Титанові інвестиції” української сировини (ільменіту) на адресу кримських активів Фірташа.
Нагадаємо, Фірташу в Україні належить ТОВВАЛКИ-ІЛЬМЕНІТ”. Ця компанія продає ільменіт для компанії “Титанові інвестиції”, яка в свою чергу завозить його в Крим, зокрема через порт Кавказ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас