НБУ розглядає два сценарії розвитку подій залежно від співпраці з МВФ


НБУ розглядає два сценарії розвитку подій залежно від співпраці з МВФ

Національний банк України розглядає два сценарії щодо монетарної політики, в залежності від того, отримає Україна черговий транш від МВФ, чи ні. Про це йдеться в оприлюдненому документі з чергове засідання Комітету з монетарної політики НБУ.

“Обговорюючи перспективи монетарної політики Національного банку, члени Комітету відзначили, що наразі можливі два різні сценарії розвитку подій. Те, який зі сценаріїв реалізується, залежить від прогресу в проведенні структурних реформ, необхідних для стійкого економічного розвитку, та подальшої співпраці з МВФ”, – йдеться у документі.

Зокрема, зазначається, що базовий сценарій передбачає отримання цього року траншу МВФ обсягом 2 млрд дол. та іншого пов’язаного фінансування.

За такого сценарію Нацбанк має продовжувати лібералізацію валютних обмежень, щоб підтримати економічний розвиток.

Однак, як ідеться у документі, більшість членів Комітету погодилися, що імовірність зниження облікової ставки до кінця поточного року є низькою.

Водночас, якщо не продовжиться фінансування як з боку МВФ, так й інших кредиторів, а також відбудеться гальмування реформ, то ситуація розвиватиметься за альтернативним сценарієм, зазначили у НБУ.

Зазначається, що у випадку посилення ризиків зростання інфляції, Нацбанк може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки для повернення інфляції до цілі у середньостроковій перспективі.

Також регулятор може застосовувати інтервенції для згладжування курсових коливань.

У той же час НБУ продовжить дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення і не протидіятиме фундаментальним тенденціям обмінного курсу.

Крім того, у НБУ не виключили, що може бути запроваджене, за умови альтернативного сценарію, введення валютних обмежень, однак є вкрай небажаним кроком і може розглядатися лише як засіб “останньої лінії оборони” при виникненні загроз для фінансової стабільності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua