Moody's може знизити рейтинг Туреччини, Fitch - рейтинги турецьких банків


Moody's може знизити рейтинг Туреччини, Fitch - рейтинги турецьких банків

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service поставило довгостроковий рейтинг емітента Туреччини і рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу “Ва2” на перегляд з можливістю зниження.

При цьому стелі довгострокових рейтингів країни не порушені цими діями, зазначається в повідомленні агентства. Стеля рейтингу валютних облігацій залишається на рівні “Baa3”, валютних депозитів – “Ba3”, облігацій і депозитів в національній валюті – “Baa2”.

“Рішення Moody’s про перегляд поточного рейтингу відображає непевність щодо майбутнього напрямку макроекономічної політики в контексті вже уразливого фінансового становища країни, яка, якщо буде зберігатися, підвищує ризик сильного тиску на платіжний баланс Туреччини до рівня, який не узгоджується з нинішнім рейтингом”, – зазначається в повідомленні.

Агентство 7 березня знизило довгострокові рейтинги Туреччини до “Ba2” з “Ba1”, попередивши про ймовірність подальшого погіршення.

Зниження рейтингів було зумовлено двома ключовими факторами. По-перше, це триваюче ослаблення інституційної стабільності, що виявляється в погіршенні ефективності монетарної політики та відстрочення реалізації ключових структурних економічних реформ.

Другим фактором є збільшений ризик, пов’язаний з потенційними зовнішніми шоками, з урахуванням великого дефіциту поточного балансу, збільшення зовнішнього боргу і, відповідно, наявності істотних потреб в рефінансуванні на тлі зростання політичних ризиків і зростання глобальних процентних ставок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування