Учені розробили фільтр, який заважає розпізнавати обличчя на фото


Учені розробили фільтр, який заважає розпізнавати обличчя на фото

Вчені придумали алгоритм, який заважає розпізнаванню облич, а також порушує пошук на основі зображень, ідентифікацію осіб, оцінку емоцій та етнічної приналежності. Алгоритм заснований на методі глибокого навчання — змагальному тренуванні.

Дослідники U of T Engineering на чолі з професором Пархамом Аарабі та аспірантом Авішеком Босе придумали спосіб, за допомогою якого можна перешкодити розпізнаванню, запам’ятовуванню та аналізу облич людей.

Читайте також: У Південній Кореї будуть створювати військових роботів

Вчені використовували глибоку методику навчання — змагальне тренування — в якій два алгоритму штучного інтелекту протистоять один одному. Одна нейромережа вчених працювала для ідентифікації, інша — намагалася порушити розпізнавання облич.

Результатом став Instagram-подібний фільтр, який можна застосовувати до фотографій для захисту конфіденційності. Його алгоритм змінює конкретні пікселі на зображенні та робить це майже непомітно для людського ока.

Аарабі та Босе перевірили систему на 600 людях різної етнічної приналежності з їх фотографіями в різних умовах освітленості та навколишнього середовища. Виявилося, що їхня система може зменшити частку визначення осіб зі 100% до 0,5%.

Нова технологія також порушує пошук на основі зображень, оцінку емоцій та етнічної приналежності та всі інші атрибути на основі зовнішності й міміки, які можуть бути визначені автоматично. Незабаром вчені хочуть зробити свою розробку загальнодоступною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування