Як ставляться українці до боротьби з корупцією в країні (опитування)


Як ставляться українці до боротьби з корупцією в країні (опитування)

Половина українців вважає повністю провальною боротьбу з корупцією в країні і не бачить жодної інстанції, яка б активно боролася з цим явищем, свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Презентуючи результати опитування на прес-конференції в п’ятницю в Києві, директор Фонду “Демініціативи” Ірина Бекешкіна повідомила, що абсолютна більшість опитаного населення (83%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, при цьому 50% респондентів назвали цю боротьбу “повністю провальною” .

Згідно з опитуванням, значна частина опитаних (48%) не бачить жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією. Решта до активних борців із корупцією відносять ЗМІ і журналістів (26%), антикорупційні громадські організації (18%). Далі йдуть Національне антикорупційне бюро України (11%) і населення (10,5%).

І.Бекешкіна наголосила, що жоден з органів, який має боротися з корупцією, не отримав позитивної оцінки щодо ефективності своєї роботи. Ці цифри незначні, але найбільше позитивних оцінок отримало НАБУ – 15%. Ефективність СБУ оцінили 13% опитаних, Нацполіції – 10%, Генпрокуратури – 9%.

“Про що це свідчить… Поки не буде вироків, люди не бачитимуть ефективність боротьби з корупцією”, – резюмувала вона.

Дослідження також показало, що серед факторів, які, на думку респондентів, найбільше перешкоджають НАБУ добре виконувати свою роботу, – в першу чергу, відсутність у влади політичної волі боротися з корупцією. Таку позицію висловили 44% респондентів. 33% опитаних серед чинників, які перешкоджають в боротьбі з корупцією, вказали недоліки законодавства, 21% – опір інших правоохоронних органів.

Що стосується формування в країні Вищого антикорупційного суду, то респонденти більше схильні довіряти представникам антикорупційних громадських організацій в цьому питанні (47%) і експертам із західних країн (38%).

На питання, “що особисто українці готові зробити, щоб боротися з корупцією”, абсолютна більшість респондентів (73%) вказали, що відмовляться від дачі хабарів.

У питанні оцінки перебігу судової реформи в Україні абсолютна більшість опитаних громадян (73%) вважає його неуспішним, при цьому 43% вважають, що перебіг судової реформи повністю провальний.

Опитування проводилося з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2,019 тис. респондентів у віці від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

В Контексті Finance.ua
Опитування