НБУ у травні застосував заходи впливу до 4 банків за порушення у фінмоніторингу


НБУ у травні застосував заходи впливу до 4 банків за порушення у фінмоніторингу

Національний банк у травні застосував до 4 банків заходи впливу у вигляді письмових зауважень і 1 штрафу за недотримання законодавства у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансування тероризму.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Зокрема, НБУ оштрафував Укрсиббанк на 400 тис. гривень за порушення вимог законодавства з питань фінансового моніторингу в частині виявлення фактів приналежності клієнтів банку до публічних діячів, їх близьких осіб або пов’язаних з ними осіб; незабезпечення надання НБУ повної і достовірної інформації у відповідних звітах.

Крім того, НБУ зробив МТБ банку письмове зауваження за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку – публічних діячів, їх близьких осіб або пов’язаних з ними осіб.

Також регулятор зробив письмове зауваження МТБ Банку (раніше – Марфін Банк) за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації і вивчення клієнтів банку, в тому числі клієнтів банку – національних публічних діячів, осіб, пов’язаних із національними громадськими діячами; незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу; неналежне виконання обов’язку забезпечувати у своїй діяльності управління ризиками та здійснювати переоцінку ризиків клієнтів; незабезпечення безперешкодного доступу НБУ до документів або інформації, що міститься в них, в повному обсязі; використання програмного забезпечення, яке не забезпечує автоматичне виявлення і зупинку у встановлених законодавством випадках фінансової операції до її проведення; за порушення порядку зупинення фінансових операцій;

Крім цього, регулятор зробив письмове зауваження Кредобанку за неналежне виявлення публічних діячів; і Промінвестбанку – за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу та неналежне виявлення публічних діячів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування