"Металеві" мита США набули чинності — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Металеві" мита США набули чинності

Особисті фінанси
428
Рішення про запровадження США мит на сталь і алюміній для виробників з Європейського Союзу, Канади й Мексики вступило в дію опівночі 1 червня за вашингтонським часом.
“Про те, що воно прийняте остаточно, повідомив напередодні, у четвер, 31 травня, міністр торгівлі США Вілбур Росс. За його словами, переговори з Євросоюзом не призвели до досягнення угоди, яка переконала б США у продовженні відстрочення від мит, запроваджених у березні поточного року. Незабаром після цього Євросоюз оголосив про підготовку заходів у відповідь”, – йдеться у повідомленні.
Щодо Канади й Мексики, то переговори з цими двома країнами про перегляд Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (НАФТА) поки що затягуються, і, за словами Росса, поки що неможливо передбачити дату їхнього завершення. Тому США вирішили запровадити мита на сталь і алюміній і для Канади й Мексики.
Німеччина раніше неодноразово застерігала Вашингтон від ескалації торгового конфлікту. “Федеральний уряд відкидає запроваджені США мита на сталь і алюміній”, – заявив, зокрема, 31 травня у Берліні офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт. “Ми вважаємо цей захід незаконним, приведений аргумент захисту національної безпеки – непереконливим”, – сказав він. За його словами, цей захід таїть у собі небезпеку порочного кругу штрафних заходів, які у результаті зашкодять усім. Уряд ФРН і далі захищатиме вільну торгівлю й відкриті ринки і робитиме ставку на мультилатеральний підхід у вирішенні проблем, сказав Зайберт.
Канцлер ФРН Ангела Меркель пообіцяла “спільну й рішучу” відповідь ЄС на американські мита, якщо вони будуть запроваджені. Про це вона заявила у четвер, 31 травня, у Лісабоні незадовго до оголошення Вашингтоном свого рішення. “Євросоюз сформував недвозначну позицію з цього питання. Ми впевнені, що мита суперечать правилам ВТО”, – сказала Меркель.

Довідка Finance.ua:

  • Мита США запроваджено з 23 березня.
  • Вони становлять 25 відсотків на вироби зі сталі, і 10 відсотків – з алюмінію.
  • ЄС обіцяв запровадити з 20 червня 25-процентні мита на американські товари, серед яких – апельсиновий сік, віскі, тютюн і мотоцикли.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас