Нацбанк вніс зміни до порядку ведення касових операцій


Нацбанк вніс зміни до порядку ведення касових операцій

Національний банк вніс зміни в порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Відповідні зміни затверджені постановою правління Національного банку від 24.05.2018 №54 “Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України”.

Відзначається, що цей документ розроблено відповідно до статей 7, 15, 33 та 56 закону “Про Національний банк України” та на виконання вимог статті 1087 Цивільного кодексу України.

Постановою регулюються такі питання: по-перше, для суб’єктів господарювання передбачений перехідний адаптаційний період (до 30 червня 2018), протягом якого суб’єкти господарювання можуть використовувати в своїй діяльності форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордера, видаткового касового ордера, журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки та акта про результати інвентаризації наявних коштів.

Крім того, суб’єкти господарювання повинні розробити і затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси.

По-друге, відповідно до змін, нормуються особливості оприбуткування готівки в касах суб’єктів господарювання, а саме: оприбуткування готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі.

Також нормуються особливості оприбуткування готівки в касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) та веденням книги обліку доходів і витрат, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат на підставі товарних чеків (квитанцій); оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також в касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або книги обліку розрахункових операцій (КОРО) без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування і друку фіскальних звітних чеків та їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО.

Постановою також встановлено випадки використання КОРО.

Зазначається, що постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування – 1 червня 2018.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування