Ключові джерела ризику для фінансової системи України (опитування НБУ)


Ключові джерела ризику для фінансової системи України (опитування НБУ)

Ключовими джерелами ризику для фінансової системи України є корупція, діяльність правоохоронних органів і судова система, свідчать дані опитування Національного банку України.

У числі найбільших джерел нестабільності респонденти також відзначили політичну і соціальну ситуацію в країні, стан співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, стан захисту прав кредиторів та інвесторів, а також шахрайство і кібернетичну небезпеку.

Загальний рівень ризику у фінансовому секторі України респонденти вважають середнім (48%) або високим (43%), і лише 9% – низьким.

Результати опитування також показали, що більшість респондентів вважає нинішній стан фінансового сектору України задовільним (64% всіх відповідей).

Водночас частка респондентів, які вважають стан поганим (23% опитаних), дещо вища, ніж частка оптимістів (14%), додає Нацбанк.

Тим часом майже половина опитаних вказала на поліпшення стану фінансового сектору за останні шість місяців, хоча 10% вважають, що він погіршився. 35% респондентів також вважають, що і в наступні півроку стан фінсектору буде поліпшуватися, хоча 13% опитаних дотримуються протилежної думки.

Крім того, майже половина респондентів не бачить змін у стані фінансового сектору і не чекає їх найближчим часом.

Нацбанк уточнює, що в першому опитуванні “Про системні ризики фінансового сектору”, проведеному в травні 2018 року, взяли участь 23 респонденти з найбільшою часткою ринку (15 банків, чотири страхові та чотири інвестиційні компанії).

У вибірку респондентів потрапили також юридичні особи, які перебувають під санкціями. Якщо серед лідерів ринку є кілька представників однієї фінансової групи, анкету надсилали одному з них.

Результати наступного відповідного опитування будуть опубліковані в листопаді 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua