Хто за новими правилами зможе отримати субсидію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Хто за новими правилами зможе отримати субсидію

Казна та Політика
3797
Підходи до призначення субсидій непрацюючим громадянам працездатного віку за новими правилами диференційовано в сільській та міської місцевості, щоб державна підтримка надавалася тим, хто хоче, але не може працевлаштуватися.
Про це заявив генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
“У нових правилах призначення субсидій з’явилася вимога щодо необхідності сплати єдиного соціального внеску не менш як за три місяці за період, за який враховуються доходи. Крім цього, враховується певний умовний дохід таких осіб… У даному випадку ми говоримо про те, що хочемо чітко зрозуміти, хто у нас отримує субсидію і на яких умовах. Тобто якщо громадянин не має можливості працювати через відсутність робочого місця, коли ми розуміємо, що людина хоче, але не може, тут держава повинна надати соціальну підтримку. А якщо громадянин, проживаючи у Києві, де немає проблем із пошуком роботи, не хоче працевлаштовуватися, то це вже зовсім інша ситуація”, – сказав Музиченко.
Водночас він зауважив, що у всіх випадках потрібно розбиратися: можливо, цей громадянин чи його сім’я перебуває у складних життєвих обставинах.
“Тому й тут є певні винятки. Окрім того, ми диференціювали підходи до сільської і міської місцевостей”, – зазначив Музиченко.
Він пояснив, що, зокрема, в обласних центрах і містах обласного значення субсидія в таких випадках може призначатися тільки в тому разі, якщо сім’я перебуває у складних життєвих обставинах або працездатні члени сім’ї сплатили ЄСВ не менш як за два місяці перед місяцем звернення.
“У сільській місцевості – трошки інша ситуація, тож ми таких критеріїв виставити не можемо. Тому в даному випадку комісія має право призначити субсидію за умови, що працездатні члени цієї сім’ї не перебували за кордоном понад 60 днів”, – сказав Музиченко.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів 27 квітня вніс зміни в програму надання субсидій. Відтепер громадяни не отримуватимуть допомоги від держави на оплату комунальних послуг, якщо у власності сім’ї є авто, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення.
Також субсидію не надаватимуть, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
У випадку безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас