З "Газпрому" почали стягувати 2,6 млрд дол - Порошенко


З "Газпрому" почали стягувати 2,6 млрд дол - Порошенко

У ряді європейських країн почали стягувати активи російського “Газпрому” на користь “Нафтогазу” на виконання рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на транзит газу.

Про це повідомляється на офіційному сайті Адміністрації президента.

Глава НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв зазначив, що процес примусового виконання стягнення 2,6 млрд доларів перейшов у практичну площину – сьогодні було розпочато обтяження акцій та інших активів “Газпрому” в країнах Європи.

“Знаю, що ці процеси почалися вже в Швейцарії, в Англії, в Нідерландах. Друга позиція, щоб мова йшла і про активи, включаючи акції “Північного потоку”, “Північного потоку-2” і грошових коштів, які мають високу ліквідність і швидко забезпечать виконання рішень”, – сказав президент Порошенко.

За словами Коболєва, хоча компанія “Газпром” спробує оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу в суді Швеції, це не зупиняє вже прийняте рішення.

“Воно залишається в силі і відповідно ми будемо його виконувати”, – зазначив глава НАК.

“Єдиною підставою, яку знайшов російський монополіст, щоб оскаржити – це начебто є якась лінгвістична експертиза, яку вони збираються представити як доказ. Мені здається, що тут росіяни більше грають в якусь піар-гру”, – додав він.

Глава правління НАК “Нафтогаз” повідомив, що з виграних Україною 4,6 млрд доларів вже була списана заборгованість перед “Газпромом” у сумі 2 млрд доларів за газ, поставлений в 2013-2015 роках.

Також Наглядова рада “Нафтогазу” прийняла рішення про виплату співробітникам компанії премій в зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражному суді в суперечці з “Газпромом” за транзитним контрактом.

Довідка Finance.ua:

  • Стокгольмський арбітраж присудив виплату “Газпромом” “Нафтогазу України” штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів за транзитним контрактом.
  • За підсумками двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу “Газпром” зобов’язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua