Штраф до 20 млн євро: сьогодні в ЄС набули чинності нові правила захисту персональних даних


Штраф до 20 млн євро: сьогодні в ЄС набули чинності нові правила захисту персональних даних

Сьогодні в Європейському союзі набули чинності нові правила захисту персональних даних.

“Нові правила захисту даних були ухвалені з такої причини: дві третини європейців стурбовані тим, як обробляються їхні дані, відчуваючи, що вони не контролюють інформацію, яку надали в Інтернеті. Компанії потребують чіткості, щоб мати можливість безпечно розширювати операції по всьому ЄС. Останні скандали із даними підтвердили, що ми робимо правильні речі в Європі, вводячи більш суворі та чіткі правила захисту даних”, — сказав єврокомісар з Єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп.

Спільна постанова захисту даних (GDPR) була прийнята у 2016 році і набула чинності через два роки, 25 травня 2018 року. Вона діятиме в межах ЄС та Європейської економічної зони, а також стосуватиметься експорту персональних даних за межі ЄС і ЄЕЗ.

Зокрема, директива передбачає захист даних за замовчуванням — захист даних має бути частиною розробки бізнес-процесів, продуктів і послуг. А також вводиться “право на забуття” — суб’єкт даних має право вимагати вилучення персональних даних, пов’язаних з ним.

За невиконання закону накладається штраф до 20 млн євро, або до 4% від річного світового обороту компанії за попередній фінансовий рік, залежно від того, що більше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua