Країни ЄС, що не входять в єврозону, ще не готові до впровадження у себе єдиної валюти - доповідь ЄК


Країни ЄС, що не входять в єврозону, ще не готові до впровадження у себе єдиної валюти - доповідь ЄК

Європейська комісія (ЄК) опублікувала в середу “доповідь про конвергенцію” – аналіз прогресу в 2018 році семи держав-членів ЄС на шляху до приєднання до єврозони, який робить висновок про неготовність відповідних країн запроваджувати у себе єдину європейську валюту.

“Євро був створений, щоб стати єдиною валютою ЄС. Вступ у зону євро відкрито для всіх країн ЄС, які до цього готуються. Щоправда, дорога, що веде до прийняття євро, може виявитися довгою і важкою”, – заявив з нагоди публікації доповіді заступник голови Єврокомісії з проблематики євро Валдіс Домбровскіс.

Він запевнив у готовності Єврокомісії надавати допомогу країнам, які готуються до приєднання до єврозони, у питаннях зміцнення їхніх економічних і фінансових систем.

“Опублікована сьогодні доповідь дає загальне враження про досягнутий прогрес на шляху реалізації критеріїв конвергенції як іспиту на вступ у зону євро. Жодна з семи держав-членів, проаналізованих сьогодні, не виконала усіх передбачених законом умов для вступу”, – констатував у свою чергу член Єврокомісії з питань економіки та фінансів П’єр Московісі.

Він підкреслив важливість того, щоб країни, які бажають приєднатися до єврозони, докладали зусилля щодо підвищення продуктивності, збільшували інвестиції, покращували ситуацію з зайнятістю і скорочували нерівність.

Доповідь відноситься до семи держав-членів ЄС, що не входять в єврозону: Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії, Хорватії, Чехії, Швеції. За висновками доповіді, жодна з них не відповідає в даний момент усім офіційним умовам для приєднання до єврозони.

Дві з цих держав – Болгарія і Хорватія – виконали майже всі критерії конвергенції, крім обмінного курсу, оскільки не беруть участі у механізмі обмінного курсу, наголошується в матеріалах Єврокомісії.

У документі нагадується, що критеріями конвергенції, які ще називають “критеріями Маастрихта”, є стабільність цін, здорові державні фінанси, стабільність обмінного курсу та конвергенція довгострокових процентних ставок. Також приймається до уваги сумісність національного законодавства з валютно-економічними правилами ЄС.

За висновками доповіді, всі сім держав-членів виконують критерії щодо стану державних фінансів.

Болгарія, Угорщина, Хорватія, Чехія і Швеція виконують критерії за довгостроковими відсотковими ставками.

Болгарія, Польща, Хорватія та Швеція виконують критерії стабільності цін.

Жодна з цих держав не відповідає критерію обмінного курсу, оскільки не бере участі у механізмі обмінного курсу. Відповідно до вимог до країн – кандидатів на вступ до єврозони, необхідно, щонайменше, два роки брати участь у цьому механізмі без серйозних порушень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування