Найбільший банк Індії отримав рекордний збиток за IV финквартал і рік в цілому


Найбільший банк Індії отримав рекордний збиток за IV финквартал і рік в цілому

Найбільший індійський банк State Bank of India (SBI) отримав рекордний збиток за четвертий квартал і 2017-2018 фінансовий рік в цілому, але, як і банки країни, що відзвітували раніше, дав позитивний прогноз на поточний фінансовий рік.

Інвестори розраховують, що банку вдасться взяти під контроль зростання неповернених кредитів.

Як йдеться у звітності банку, його чистий збиток за 12 місяців, що завершилися 31 березня 2018 року, склав 65,5 млрд індійських рупій ($962 млн) у порівнянні із збитками у розмірі 18,1 млрд рупій у 2016-2017 фінроці.

“Минулий рік був роком відчаю, поточний стане роком надії, а наступний – роком щастя”, – заявив під час телеконференції голова ради директорів SBI Раджніш Кумар.

У січні-березні SBI зафіксував найбільший квартальний збиток у своїй історії – 77,18 млрд рупій. Аналітики, опитані Thomson Reuters, у середньому очікували цей показник на рівні 12,85 млрд рупій.

Валова частка неповернутих кредитів зросла до 31 березня до 10,91% з 10,35% на 31 грудня і 6,90% наприкінці березня 2017 року.

Чистий процентний дохід SBI в четвертому фінкварталі піднявся до 19,97 млрд рупій з 18,69 млрд рупій кварталом раніше, але скоротився на 5,2% в річному вираженні.

Зазначимо, резервний банк Індії (РБІ, центробанк країни) посилив правила реструктуризації кредитів, що збільшило частку проблемних кредитів у звітності банків за четвертий финквартал (січень-березень). Зокрема, SBI повідомив про зростання відрахувань на покриття таких кредитів до 241 млрд рупій за підсумками минулого фінроку з 109,9 млрд рупій роком раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua