Пекін посилить нагляд за п'ятьма великими фінкомпаніями в тестовому режимі - Bloomberg


Пекін посилить нагляд за п'ятьма великими фінкомпаніями в тестовому режимі - Bloomberg

Влада Китаю планує посилити нагляд за п’ятьма фінансовими холдинговими компаніями, включаючи Ant Financial і China Everbright Group Ltd., щоб випробувати на них нові правила роботи галузі, пише агентство Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела.

Пілотна програма охоплює ті компанії, які працюють як мінімум у двох сегментах фінсектору. У неї також увійдуть Citic Group, Suning Holdings Group Co. і China Merchants Group Ltd.

Пізніше в програму будуть додаватися й інші холдинги з інтересами у фінансовій галузі. За словами одного з джерел Bloomberg, нові правила з часом можуть бути застосовані до приблизно 20 компаній.

Китайські регулятори стурбовані системними ризиками, які холдингові компанії можуть створювати для фінансової галузі і економіки в цілому, тому останнім часом вони працюють над варіантами змін законодавства, включаючи зміну переліку видів діяльності, що потребують ліцензії.

Раніше в цьому році Народний банк Китаю (НБК, ЦБ країни) оголосив, що на кінець 2016 року у 70 китайських держкорпорацій центрального у підпорядкуванні було понад 150 дочірніх компаній, що працюють у фінансовому секторі. Також НБК виділив 28 приватних фірм, кожна з яких володіла частками як мінімум в п’яти компаніях фінсектору.

За даними The Wall Street Journal, офіційний Пекін вважає поточний рівень достатності капіталу у фінсекторі вкрай небезпечним, а стан всієї системи – нестійким.

Першим попередженням стала історія страховика Anbang Insurance Group Co., засновник якої менше ніж два тижні тому був засуджений до 18 років тюремного ув’язнення за шахрайство і посадові зловживання.

Anbang, заснована як провінційна компанія сфери автострахування, швидко перетворилася на великий бізнес, який купує активи за кордоном. Це привернуло увагу китайських регуляторів, які вважали, що стрімке зростання бізнесу Anbang може нести в собі ризики для фінансової системи КНР.

В середині 2017 року влада КНР наказала банкам припинити взаємодію з Anbang, розпочавши масштабне розслідування діяльності компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua