Трудова міграція може негативно позначитися на врожаї ягід і фруктів в Україні


Трудова міграція може негативно позначитися на врожаї ягід і фруктів в Україні

Велика кількість трудових мігрантів з України може негативно позначитися на обсягах врожаю плодово-ягідної продукції.

Відповідну думку висловили експерти асоціації «Укрсадпром».

Голова асоціації Дмитро Крошка звернув увагу на те, що на врожай впливає не тільки прогноз, але і ручна праця. Разом з тим було відзначено, що українські підприємства зацікавлені в трудових ресурсах, при цьому готові запропонувати оплату праці на європейському рівні.

Тим часом директор розплідника «Брусвяна» Ліліана Дмитрієва вважає, що цього року ситуація більш оптимістична у порівнянні з 2017 роком. Так, у 2017 році ринок був змушений необґрунтовано і різко підвищувати оплату праці за збирання урожаю. За її словами, після введення безвізового режиму з ЄС українці буквально кинулися працювати у закордонних господарствах, проте згодом були змушені повернутися. Дмитрієва підкреслила, що на тлі високої європейської зарплати українцям доводиться працювати по 12 годин на день замість 8, при цьому присутні інші витрати і відсутність медичної страховки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування