СОТ винесла остаточне рішення на користь Boeing у суперечці з Airbus про субсидії в ЄС


СОТ винесла остаточне рішення на користь Boeing у суперечці з Airbus про субсидії в ЄС

Апеляційна інстанція Світової організації торгівлі (СОТ) у вівторок визнала субсидування діяльності авіабудівної компанії Airbus державами Європейського союзу таким, що шкодить інтересам її американського конкурента Boeing.

Рішення апеляційної інстанції підтверджує визначення СОТ від 2016 року у цій справі. Воно є остаточним і відкриває Вашингтону можливість накладення санкцій для захисту Boeing.

Зокрема, ЄС не виконав вимоги і не припинив підтримку виробництва Airbus найбільшого авіалайнера в світі A380 і нового далекомагістрального літака A350, що порушило рівновагу на ринку.

Тепер СОТ треба визначити максимально допустимий розмір мит, які США можуть ввести, щоб компенсувати завданий країні і Boeing збиток. Раніше США стверджували, що щорічно втрати через несправедливі переваги Airbus становлять від $7 млрд до $10 млрд на рік.

“Сьогоднішнє остаточне рішення містить ясне повідомлення: нехтування правилами і незаконні субсидії не дозволяються. Комерційний успіх товарів та послуг повинні визначати їхні достоїнства, а не дії, що порушують ринкові механізми”, – прокоментував рішення СОТ гендиректор Boeing Денніс Мюленбург в прес-релізі компанії.

Airbus в окремому повідомленні заявила, що вживе заходів, щоб забезпечити виконання рішення СОТ. При цьому компанія вважає, що санкції, які будуть прийняті в остаточному підсумку, виявляться незначними.

“Незважаючи на заяви Boeing, очевидно, що на сьогоднішній день їхня позиція на ринку є хорошою: вони контролюють половину ринку, книга заявок заповнена; ясно, що надані Airbus поворотні позики не завдали їм шкоди”, – сказав CEO Airbus Том Ендерс.

Пізніше в цьому році СОТ має прийняти остаточне рішення щодо іншої американо-європейської суперечки, в які вжйе ЄС звинувачує США у виділенні Boeing фінансової допомоги на мільярди доларів.

Спори Boeing і Airbus щодо величезних субсидій тягнуться вже 14 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua