Драгі виступив за єдиний бюджетний фонд єврозони для протистояння кризам


Драгі виступив за єдиний бюджетний фонд єврозони для протистояння кризам

Президент Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі підкреслив важливість створення в єврозоні фонду, який дозволив би державам регіону протистояти майбутнім кризам.

“Нам потрібен додатковий бюджетний інструмент, щоб зберігати взаємодію у разі великих шоків без необхідності перевантаження монетарної політики”, – заявив він, виступаючи на заході у Флоренції.

“Метою створення цього фонду буде забезпечення додаткового рівня стабілізації, який посилить довіру до проведеної державами єврозони політики”, – цитує М. Драгі агентство Bloomberg.

Європейські лідери давно визнали, що єврозоні необхідний якийсь спільний бюджетний механізм для посилення єдності в економічній та монетарній політиці, однак прогресу в плані створення такого механізму не спостерігається.

Заходи посилення європейських фінінститутів, зокрема, створення єдиної європейської системи страхування банківських вкладів, будуть обговорюватися на саміті ЄС, який відбудеться в червні. Експерти, однак, вважають, що на цьому саміті європейські лідери не зможуть узгодити основну частину реформ, пропонованих президентом Франції Еммануелем Макроном, в тому числі і створення єдиної системи страхування вкладів.

М. Драгі в п’ятницю підтримав заклики Парижа посилити економічну і кредитно-грошову інтеграцію в єврозоні, зазначивши, що за правильних умов поділ і скорочення ризиків можуть бути взаємодоповнюючими.

Розбіжності у думках між ФРН і Францією гальмують реалізацію реформ, оскільки Берлін противиться деяким ідеям, побоюючись, що Німеччині доведеться нести основне навантаження при компенсації втрат інших держав єврозони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування