Україна в травні імпортуватиме газ за рекордно високими цінами


Україна в травні імпортуватиме газ за рекордно високими цінами

«У травні в середньому Україна імпортуватиме газ за ціною вище 300 дол. за тис. куб. м. Це пояснюється тим, що на сьогодні в країнах ЄС дуже великий попит на газ. Їм необхідно заповнити підземні сховища, які спорожніли під час опалювального сезону», – такий прогноз висловив керівник консалтингової компанії на ринках енергоносіїв Exploration and Production Геннадій Кобаль.

Також експерт додав, що на сьогодні є певні проблеми в роботі газопроводів в ЄС – зв’язуючих ділянок (конекторів).

Знижена пропускна здатність деяких з них штовхає ціни вгору. «Ще один важливий фактор – це, звичайно ж, ціни на нафту. Їх зростання на тлі дій Білого дому штовхає ціни на інший найважливіший енергоносій – природний газ. Ціни на сировинних ринках дуже взаємопов’язані», – зазначив Кобаль.

Довідка Finance.ua:

  • 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про вихід США з угоди від 2015 року, згідно з якою Іран відмовлявся від розробки ядерної зброї, а Штати і ряд інших країн знімали санкції з Ісламської республіки. Також Трамп заявив про відновлення санкцій проти Ірану і назвав цю країну спонсором тероризму. Звістка про рішення Білого дому стала причиною зростання цін на нафту, оскільки Іран є одним із найбільших країн-експортерів нафти в світі (входить до складу ОПЕК).
  • За даними агентства Bloomberg, вартість нафти еталонного сорту Brent з 8 по 10 травня зросла з 74,85 до 77,67 дол. за барель.
  • За даними Мінекономрозвитку, середня ціна на імпортний газ в квітні становила 309,9 дол. за 1 тис. куб. м (рекордне значення починаючи з травня 2015 року), а в березні – 275 дол.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування