В Україні готують новий пакет санкцій проти неплатників аліментів: подробиці законопроекту


В Україні готують новий пакет санкцій проти неплатників аліментів: подробиці законопроекту

У разі ухвалення нового пакета законів, стосовно злісних неплатників аліментів запровадять автоматичну індексацію суми їхніх боргів, мінімальний розмір аліментів збільшать до рівня прожиткового мінімуму, а за ухилення від виконання боржниками рішень судів у частині участі в суспільно корисних роботах буде передбачено кримінальну відповідальність.

Про це на засіданні центрального і регіональних штабів Міністерства юстиції України повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, в разі ухвалення Верховною Радою нових законів, неплатникам аліментів, які понад рік прострочили виплати, суми боргів автоматично збільшуватимуться на 20%, причому це відбуватиметься без додаткових рішень судів. У разі, якщо аліменти не виплачуються понад два роки, сума боргу збільшуватиметься на 30%, а у випадках із трирічною заборгованістю застосовуватиметься 50% збільшення суми.

«Ця заборгованість збільшуватиметься, й фактично ця санкція стосуватиметься заборгованості, що була накопичена до набрання чинності законом», – зазначив Петренко. Також, за його словами, новий пакет санкцій передбачає збільшення мінімальної суми аліментів до рівня прожиткового мінімуму.

«Зараз цей розмір (мінімальний рівень аліментів – ред.) становить 900 грн, чого недостатньо для нормального утримання дитини протягом місяця», – сказав міністр. Крім того, законом пропонується посилити покарання тим неплатникам аліментів, які після відповідних рішень судів ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. У даному випадку пропонується запровадити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

«Стосовно тих боржників, які не будуть виправлятися, матеріали має бути направлено до правоохоронних органів для порушення кримінальних справ і відправлення цих боржників до місць позбавлення волі. Відповідно до запропонованого законопроекту особи, у яких будуть такі вироки судів, працюватимуть у колоніях примусово», – сказав Петренко.

Ще одна новація, за словами міністра, стосуватиметься безпосередньо роботи виконавчої служби – планується запровадити нові механізми пошуку й стягнення активів боржників. «Ми пропонуємо, щоб саме на категорії виконавчих проваджень щодо стягнення аліментів ми відпрацювали застосування новітніх механізмів автоматичного арешту коштів та майна боржника», – сказав Петренко.

Міністр додав, що в разі ухвалення закону пропонується створити спільно з Нацбанком України систему обміну інформацією, щоб рішення про арешт коштів неплатників аліментів виконувалось автоматично в усіх українських банках, в яких ті мають рахунки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мін'юстиції
В Контексті Finance.ua
Опитування