Велика приватизація: цього року збираються продати 26 підприємств (список) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Велика приватизація: цього року збираються продати 26 підприємств (список)

Фондовий ринок
1137
Урядовий комітет затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшло 26 об’єктів, написав на своїй сторінці в Facebook виконуючий обов’язки голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров.
За його словами, 18 об’єктів зі списку знаходяться в управлінні ФДМУ, серед них – п’ять обленерго («Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Харківобленерго», «Миколаївобленерго», «Хмельницькобленерго»), а також чотири теплогенеруючих підприємства («Херсонська ТЕЦ», «Дніпровська ТЕЦ», «Криворізька теплоцентраль», «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль»).
Також Фонд держмайна управляє «Запорізьким титано-магнієвим комбінатом», «Президент-Готелем», «Турбоатомом», «Азовмашем», «Завод алюмінієвої фольги» і ВАТ «Оріана», що потрапили до переліку. Як підкреслив Трубаров, приватизація ще трьох підприємств («Центренерго», «Одеський припортовий завод» і «Сумихімпром») пройде згідно з прикінцевими та перехідними положеннями закону «Про приватизацію державного та комунального майна».
Що стосується решти об’єктів великої приватизації, то три з них знаходяться в управлінні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України («Об’єднана гірничо-хімічна компанія», «Завод «Електроважмаш», «Дніпровський електровозобудівний завод»). В управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства знаходиться два об’єкти великої приватизації – «Аграрний фонд» та «Державна продовольчо-зернова корпорація України».
По одному об’єкту великої приватизації управляють Кабінет Міністрів («Украгролізинг»), Міністерство охорони здоров’я (ПРАТ «Індар») і Міністерство енергетики та вугільної промисловості («Вугільна компанія «Краснолиманська»). Трубаров зазначив, що після урядового комітету список повинен затвердити Кабінет міністрів.
До групи малої приватизації потрапляють об’єкти нерухомості, невеликі підприємства, а до групи великої приватизації входять об’єкти, активи яких перевищують 250 млн грн Встановлено, що під час проведення великої приватизації будуть залучатися міжнародні радники, а мала приватизація проходитиме на електронних торгах.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада 18 січня підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №7066 “Про приватизацію державного майна” з техніко-юридичними правками.
  • Президент Петро Порошенко підписав закон про приватизацію 2 березня на Нацраді реформ. Він набув чинності з 7 березня.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас