На Волл-стріт підвищили прогноз цін на нафту 7-й місяць поспіль - опитування WSJ


На Волл-стріт підвищили прогноз цін на нафту 7-й місяць поспіль - опитування WSJ

Банківські аналітики Волл-стріт покращують прогнози цін на нафту сьомий місяць поспіль, свідчать результати щомісячного дослідження The Wall Street Journal.

Основними причинами цього геополітичні ризики, які зростають і можуть негативно позначитися на світових постачаннях, а також заходи щодо скорочення видобутку, що вживаються ОПЕК+.

Чотирнадцять представників інвестиційних банків, які брали участь у проведеному в кінці квітня опитуванні, очікують, що марка Brent буде коштувати в середньому $64 за барель у поточному році, WTI – $60 за барель. Обидва прогнози на $1 перевищують березневу оцінку.

ОПЕК провела кращу роботу, ніж передбачалося”, в спробі обмежити виробництво нафти, зазначає сировинний аналітик ING Bank Воррен Паттерсон. “Підтримка ринку, ймовірно, залишиться доброю”, – вважає він.

Ще одним рушієм зростання нафтових котирувань є невизначеність щодо іранської проблеми, що зберігається.

До 12 травня президент США Дональд Трамп і його команда повинні завершити перегляд Спільного всеосяжного плану дій – укладеної в 2015 році угоди щодо ядерної програми Ірану. Учасники ринку побоюються, що Штати можуть ухвалити рішення про поновлення санкцій щодо Ірану – це призведе до обмеження експорту нафти з країни.

Скорочення поставок іранської нафти може скласти до 500 тис. барелів на добу, за оцінкою В. Паттерсона.

Тим часом комерційні запаси нафти в країнах, що входять в Організацію економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), послідовно скорочуються. На кінець лютого їх обсяг становив 2,84 млрд барелів, що всього на 30 млн барелів перевищує середній показник за останні п’ять років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування