Як пов'язані релігія і добробут (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як пов'язані релігія і добробут (інфографіка)

Особисті фінанси
5230
Аналітики агентства Our World in Data, досліджуючи економічне зростання, встановили цікавий взаємозв’язок між багатством і ставленням до релігії.
На графіку нижче показано взаємозв’язок між показником ВВП на душу населення і важливістю релігії для жителів різних країн. Виявилося, що в житті жителів бідних країн релігія відіграє важливішу роль, ніж у житті жителів багатих країн.
Як пов'язані релігія і добробут (інфографіка)
Є винятки, але чітко видно таку тенденцію: чим бідніша країна, тим більшу роль в житті її громадян відіграє релігія. Чим багатша – тим менш важливою є релігія для громадян.
У багатих Японії, Німеччині, Південній Кореї, наприклад, менше п’ятої частини населення вважає релігію важливою, тоді як у бідній Ефіопії 98% громадян релігійні.
Економіка зростає в основному за рахунок інновацій. Інтернет, електрика, літак – ці ідеї виникли зовсім не від віри в те, що гроза – це гнів, а дощ – це сльози божі. Їх придумали вчені й винахідники. Ефіопія, Уганда, Буркіна-Фасо, Пакистан – дуже релігійні країни, але у них одні з найнижчих показників кількості патентів на душу населення.
Як пов'язані релігія і добробут (інфографіка)
Протилежний приклад – Японія. Громадяни тут не сильно релігійні – лише 11% вважають її значущою в своєму житті. Однак японські студенти посідають перше місце серед країн ОЕСР в рейтингу знання точних наук. Тому кількість патентів на душу населення в Японії – одна з найвищих у світі. Як наслідок, Японія – це країна швидкісних поїздів і роботів.
Економіка працює тоді, коли люди активно заробляють і витрачають гроші, і зазвичай витрачають на це значну кількість часу. Цінність цього часу вимірюється доходами. Тому тривалі служби в храмах, молитви, обряди, які забирають час у роботи, з економічної точки зору недоцільні.
Подивіться на графік ще раз. Європейці багато заробляють, і для них рахунок в банку важливіший від Біблії. У той час як доходи індусів в 9 разів нижчі за європейські. Тому що Індія – країна з безліччю релігій, щорічно десятки, якщо не сотні релігійних свят і фестивалів займають мільйони віруючих.
Країни з лівого верхнього кута графіка, за рідкісним винятком, не сильно урбанізовані. Тоді як мегаполіси в економіках Сходу, що розвиваються, обростають агломераціями.
Міста справно виконують роль майданчика для клубів за інтересами. Суспільне значення релігійних громад поступово відходить в історію. Коли ти думаєш, як провести час після роботи, навряд чи ти підеш до церкви. Релігійні громади програють в захопливості посиденькам з друзями в пабі, походам у кіно на блокбастери або покатушкам на велосипеді.
Але не варто робити поспішних висновків. У тих же Штатах, незважаючи на постійне зростання економіки і високий рівень життя, більше половини жителів вважають релігію невід’ємною частиною свого життя. Вибиваються із загальної тенденції і країни колишнього соцтабору, зокрема, Україна і В’єтнам – будучи не найрозвиненішими, вони мають низьку релігійність.
За матеріалами:
businessviews
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас
slavek, При чем тут кто там победил.
Речь о том, что преобладающая религия формирует (или как минимум оказывает сильное влияние) менталитет пересичного. В случае того же иудаизма это влияние позитивное. Ортодоксальное же христианство - религия нищих и рабов
Faceless,
Показати весь коментар
slavek, А с апреля этого года на уровне закона и со штрафами. Так, что это шабат. Ваши везде щупалца запустили.
Ratatui, Наши начинают шабат в пятницу вечером и заканчивают в субботу вечером, а с субботы до воскресенья это ваши гои.
slavek, То, что у ваших календарь на один день сбился(это от постоянной жары помутнение) ещё ничего не значит. В гейропе они субботу с воскресеньем окучивают.
Ratatui, Наши дали вашим не только идею выходного дня, но и вообще основу вашей религии.
А воскресенье это уже от язычества императора Константина решившего использовать ранее гонимое христианство для спасения Рима.
slavek, Дали ваши или нет это ещё большой вопрос. То, что заслуги себе приписали это точно. Но это ваши умеют. Маркетинг никто не отменял.
Ratatui, Вы бы хоть фильм Парфенова "Русские евреи" http://videotyt.club/news/russkie_evrei ... 2-06-28763 посмотрели прежде чем глупости транслировать.А потом можете и сюда - http://eleven.co.il/jews-in-world-civilization/
Или вы решили опровергнуть происхождение мировых религий - христианства и ислама - от иудаизма?
slavek, Парфёнова посматриваем. Опровергать даже и не думал. Как можно опровергнуть вечный бизнес на страждущих?
Ratatui, Так эти претензии предъявляйте к одному из многочисленных лжепророков в иудаизме Иешуа из Назарета
Читати всі коментарі на форумі