Глава ЄЦБ визнав сповільнення зростання в єврозоні, але висловив упевненість у позитивному прогнозі


Глава ЄЦБ визнав сповільнення зростання в єврозоні, але висловив упевненість у позитивному прогнозі

Голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі визнав сповільнення економічного зростання в єврозоні в останні місяці в ході прес-конференції за підсумками засідання Центробанку, що відбулося в четвер, але підкреслив, що підйом залишається стійким.

За його словами, ЄЦБ як і раніше очікує стійкого і всеосяжного зростання економіки в єврозоні, незважаючи на сповільнення підйому. Ринки, які побоювалися, що ЄЦБ відкладе вихід із стимулюючих програм через ослаблення зростання, позитивно сприйняли цю заяву.

“Базова могутність економіки єврозони, як і раніше, підтримує в нас впевненість у тому, що інфляція в середньостроковій перспективі буде рухатися в напрямку нашого цільового рівня трохи нижче 2%”, – заявив глава ЄЦБ. Він додав, що основні індикатори все ще вищі від довгострокових середніх значень, і в подальшому “очікується нормалізація даних до деякої міри”.

До кінця 2018 року інфляція в єврозоні залишиться близько 1,5% річних, вважає М.Драгі. Раніше в квітні показник інфляції за березень був несподівано переглянутий з 1,4% до 1,3% річних.

Основні знижувальні ризики для економічного прогнозу пов’язані із зовнішніми, міжнародними чинниками. В їх число М.Драги включив “більш виражені ризики протекціонізму”. “Торговельні суперечки чинять глибокий і швидкий вплив на довіру”, додав він, однак поки ЄЦБ не може оцінити ступінь впливу розбіжностей на економіку.

“Зниження імпульсу до зростання широко помітне по країнах і галузях, – сказав Драгі. – Масштаби падіння деяких показників були несподіваними, проте вони пояснюються тимчасовими факторами”.

Він закликав оцінювати економічні дані з обережністю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua