Британія може націлитися на майно олігархів на заморських територіях - Times


Британія може націлитися на майно олігархів на заморських територіях - Times

Група парламентарів з Консервативної, а також Ліберальної та інших опозиційних партій мають намір запропонувати законопроект, який зобов’яже Британські Віргінські острови, Каймани та інші заморські території розкрити власників зареєстрованих у цих юрисдикціях активів, пише The Times.

Прихильники ініціативи вважають, що секретність бенефіціарного володіння, яка склалася в низькоподаткових юрисдикціях, дозволяє відмивати гроші, що сприяє корупції, кримінальній діяльності та утискам, в тому числі в Росії.

Консерватор Ендрю Мітчел сказав, що законопроект готові, зокрема, підтримати 19 його однопартійців, і це дозволить подолати опір уряду.

“Пані (прем’єр Тереза ​​- ред.) Мей сьогодні веде світ до того, щоб він протистояв спробам Росії кинути виклик міжнародним нормам. Але, якщо вона хоче виконати свої обіцянки, вона повинна забезпечити, щоб брудні гроші, за рахунок яких фінансуються найгірші порушення, не могли ховатися під британським прапором ніде в світі”, – сказав депутат.

Досі британські території чинили опір спробам Лондона радикально підвищити прозорість відносин власності. При цьому уряд Великобританії вважає, що він не може напряму примушувати обрані уряди територій.

Зокрема, як повідомлялося, заморські території не зробили загальнодоступною (на відміну від тієї ж Великобританії) інформацію про фактичних власників зареєстрованих ними юридичних осіб. Ця інформація поки доступна тільки за запитами податкових і правоохоронних органів інших країн.

Британські Віргінські острови (BVI) входять до трійки найпопулярніших у російського бізнесу низькоподаткових юрисдикцій. Так, за даними системи “СПАРК-Інтерфакс”, тільки серед безпосередніх власників російських юридичних осіб (без урахування фізичних осіб) 4600 – це компанії, зареєстровані на BVI. За цим показником BVI обганяють тільки Кіпр і Сейшельські острови. Помітне число власників російських компаній є також на Багамських островах, в Гібралтарі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua