0 800 307 555
0 800 307 555

Банки планують активніше кредитувати бізнес (опитування НБУ)


Банки планують активніше кредитувати бізнес (опитування НБУ)

Національний банк за результатами опитування про умови кредитування відзначає очікування пожвавлення кредитування банками як бізнесу, так і населення.

Про це йдеться в звіті про підсумки опитування, оприлюдненому на веб-сайті НБУ.

Згідно з ним, найбільш оптимістичні очікування стосуються корпоративного кредитування – збільшення кредитного портфеля бізнесу очікували 76% опитаних банків, приросту кредитів фізичним особам – 69%”.

Регулятор повідомляє, що опитування проводилося з 20 березня по 10 квітня 2018 року серед кредитних менеджерів 64 банків, на які сукупно припадає понад 98% загальних активів системи.

Його результати відображають оцінку стану банківського кредитного ринку в 1 кварталі 2018 року і очікувань на 2 квартал 2018 року і наступні 12 місяців.

У січні-березні банки активніше, ніж кварталом раніше, схвалювали заявки на кредити малим і середнім підприємствам (МСП) та на споживчі кредити, відповідаючи на зростання попиту.

На пожвавлення кредитування населення і МСП в 1 кварталі позитивно вплинули зниження банками процентних ставок і подовження термінів кредитування.

Підвищення конкуренції між банками і небанківськими установами, а також економічне зростання і зниження інфляційних очікувань привели до пом’якшення невеликими банками вимог до позичальників – фізичних осіб протягом 1 кварталу.

Разом з тим банки, передусім великі, підвищили вимоги до застави по кредитах бізнесу, а також посилили обмеження, що накладаються кредитною угодою, особливо для великих підприємств.

Кілька великих банків також повідомили про зростання попиту на іпотечні кредити.

Крім того, підсумки опитування свідчать про те, що в другому кварталі банки не планують пом’якшувати стандарти кредитування для великих підприємств, але передбачають пом’якшення умов при кредитуванні МСП, надання короткострокових і гривневих кредитів.

Це ж стосується споживчого кредитування.

94% респондентів вважають боргове навантаження на МСП низьким або середнім.

Разом з тим боргове навантаження на бізнес в цілому зберігається високим, оскільки частка банків, які вказали на закредитованість великих підприємств, зросла на 7 п.п. до 45%.

Зазначимо, за версією авторитетної премії FinAwards2018, найкращим кредитом готівкою визнаний «Тест Драйв» від ПУМБ.

За умовами банківського продукту можна отримати до 200 тис. гривень готівкою без щомісячної комісії в перші 6 місяців і комісії за дострокове погашення. І це при річній ставці – 0,01%. Як запевняють у банку, гроші можна отримати протягом години.

Детальніше дізнавайтеся на сторінці банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ПУМБ
Опитування
В Контексті Finance.ua