Банки почали активніше виказувати своїх клієнтів Нацбанку


Банки почали активніше виказувати своїх клієнтів Нацбанку

У I кварталі 2018 року комерційні банки відправили в Держслужбу фінансового моніторингу інформацію про більш ніж 2 млн підозрілих операцій своїх клієнтів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість таких повідомлень збільшилася на 22,7%, підрахували в Нацбанку.

Чи стала причиною цього імплементація ризик-орієнтованого підходу, чи банки просто побоюються санкцій з боку регулятора за порушення порядку проведення первинного фінмоніторингу – неясно. Так само як і немає інформації про сумарний обсяг підозрілих операцій, а також їх сутність.

Втім, враховуючи солідні штрафи, які останнім часом регулятор виписує своїм підопічним, можна припустити, що старанність банкірів пояснюється зовсім не випадками фінансових порушень українців. А більш суворим контролем за операціями.

У прес-службі Нацбанку підрахували, що спочатку року направили в правоохоронні органи 18 листів, в яких повідомили про підозрілі операції клієнтів 21 банку на суму понад 6,3 млрд грн., $80,5 млн, і 7,7 млн євро. Яка суть підозр Держфінмоніторингу, в НБУ не уточнюють.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування