Максим Пархоменко: чого чекати від торговельної війни США і Китаю?


Максим Пархоменко: чого чекати від торговельної війни США і Китаю?

Китай без коливань буде відповідати на нові обмежувальні заходи в свій бік, якщо Америка буде обмежувати торговельні відносини. Це один з найчастіших меседжів за останні кілька тижнів, які ми чули.

Давайте розберемося, в чому причина і суть цих подій.

Коріння проблеми, на думку Америки, росте від торгового балансу США.

Сальдо торговельних операцій за останній період є вкрай негативним і сягає позначки – 58 млрд доларів. Це, в свою чергу, тисне на американський уряд.

По суті гроші “випливають” з Америки, і швидкість цього процесу явно сильно збільшиться.

Найбільший обсяг імпорту припадає на Китай, в зв’язку з чим він і став мішенню для атаки.

США в цьому випадку вводить нові обмежувальні заходи щодо імпортної продукції на суму в 50 млрд доларів.

Таким чином, мита будуть складати від 10 до 20 відсотків. Потрапляти під них будуть алюміній і сталь.

В цілому поточні заходи не можна назвати реально торговельною війною. Це скоріше торги, основна суть яких полягає в тому, що США намагаються повторити історію 80-х років, коли вони провели серію захисних заходів відносно Японії, яка мала набагато більше позитивне сальдо і будь-якими способами намагалася отримати технології з США.

У випадку з Японією країна відкрила для США свій ринок напівпровідників, а японські компанії отримали можливість інвестувати в США, будуючи заводи.

З Китаєм історія не зможе повторитися в першу чергу через те, що Японія була союзником США, а імперські амбіції були придушені дуже давно і в цілому США виступали її найбільшим торговим партнером.

Китайська ж влада намагається вивести країну в лави лідерів і зробити її найбільшою економікою. Це може призвести до домовленості між країнами та відкриття ринку одна для одної або занурить світ у депресію на тлі торгової війни двох країн.

“Навіть війни закінчуються переговорами”, – нагадав Вілбур Росс, міністр торгівлі США.

Таким чином США натякають, що вони хочуть більш відкритих ринків для своїх підприємців і господарств. Зокрема, ухвалений “біль щодо Тайваню”, який офіційний Китай не визнає, дозволяє говорити, що Трамп розігрує всі наявні у нього карти.

Найбільш вірогідний сценарій полягає в знятті торгових бар’єрів і відкритті ринку Китаю затомість для американських компаній.

Важливо розуміти, що Китай є найбільш швидко зростаючою економікою. На даний момент у країні активно розвивається середній клас і протягом найближчих десяти років він зросте з 300 млн до 600 млн осіб, виходячи з цього, США всіма силами буде намагатися закріпитися на ньому в особі своїх компаній.

В розрізі України угода не несе ні особливих стимулів, ні ризиків. В цілому світова економіка набирає обертів, а ми просто перебуваємо в спільній упряжці і показуємо середнє світове зростання.

З урахуванням поточних подій, вкрай важливою для нашого уряду була б орієнтація на Китай і нарощування експорту продукції наших підприємств у цей регіон.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Світ
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua