25 квітня НБУ випустить нову монету з Кримом (фото)


25 квітня НБУ випустить нову монету з Кримом (фото)

25 квітня Нацбанк запустить в грошовий обіг України пам’ятну монету номіналом 5 гривень під назвою «Автономна республіка Крим», йдеться в телеграмі НБУ №50-0027/21249, яка опинилася в розпорядженні UBR.ua.

Нова п’ятірка буде виготовлена за технологією біметалевих монет: зовнішнє коло — мідно-нікелевий сплав, внутрішнє — нордік. Маса кожної складе 9,4 г, а діаметр — 28 мм

Загальний тираж монети складе 45 тис. штук. У документі НБУ підкреслюється, що вона продовжить серію, присвячену областям та територіальному устрою нашої країни.

«У 2014 році Автономна республіка Крим була підступно окупована Російською Федерацією. Насильницька анексія Криму не визнається українською державою та міжнародною спільнотою, які вважають півострів тимчасово окупованою територією», — наголошується в телеграмі Нацбанку.

Фото самої монети до документа не додається. Але є опис: на реверсі монети зображена стилізована карта України на тлі орнаменту, по колу розміщено написи — Автономна республіка Крим (вгорі) і УКРАЇНА (унизу). Монета є засобом платежу і повинна прийматися банками і торгово-сервісними мережами України.

До речі, в РФ почали чеканити нові монети і друкувати банкноти з кримськими пейзажами і архітектурою раніше нашої країни. Загарбники намагалися частіше відображати дану тематику на своїх грошах відразу ж після початку агресії. Ще в 2014 р. Росія запустила у свій грошовий обіг «кримські» монети номіналом 10 рублів, в 2015 році — сотенні банкноти, а в жовтні 2017-го — нові купюри номіналом 200 рублів. Українська влада не відразу на це відреагувала, і лише восени минулого року схаменулася і ввела заборону для українських банків та «Укрпошти» на приймання всіх грошей РФ із зображенням захоплених територій.

Нацбанк України востаннє повертався до кримської теми у минулому році, коли в листопаді карбував монети, присвячені 100-річчю Курултаю кримськотатарського народу, до цього (12 травня 2016 року) він запускав в обіг монету пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування