У Мін'юсті хочуть ввести майнову відповідальність правоохоронців за збитки при обшуках


У Мін'юсті хочуть ввести майнову відповідальність правоохоронців за збитки при обшуках

Міністерство юстиції України хоче ввести майнову відповідальність правоохоронців за нанесення збитків підприємству при здійсненні обшуків.

Про це на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

“Які сигнали ми отримуємо від бізнесу… Що є групи відповідних слідчих і прокурорів, які працюють в різних правоохоронних органах, які дуже часто з’являються системно саме в такого роду сумнівних обшуках. Я знаю, що бізнес-спільнота формує свій реєстр, але ми, як уряд, повинні дати інструмент регулювання такого роду речей… Я думаю, що в найближчі тижні буде презентовано на комісії проект закону, де ми прописуємо чітку відповідальність конкретних персон”, – заявив він. За його словами, така відповідальність буде складатися з декількох частин.

“Це буде майнова відповідальність, тобто слідчий безпосередньо за рахунок свого майна буде нести відповідальність”, – сказав Петренко.

Якщо у слідчого немає майна, то до нього буде застосовуватися дисциплінарна та кримінальна відповідальність. “Поки не буде персональної відповідальності, в тому числі і майнової відповідальності, конкретної правоохоронця, конкретного керівника того чи іншого підрозділу, слідчого за нанесення збитків безпосередньо підприємству, до кінця ці новації повноцінно працювати не будуть”, – висловив думку міністр. Глава мін’юсту також повідомив, що уряд має намір внести такий законопроект на розгляд парламенту ще на поточній сесії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мін'юстиції
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування