ДФС ліквідувала конвертаційний центр з оборотом 0,3 млрд гривень у Донецькій області


ДФС ліквідувала конвертаційний центр з оборотом 0,3 млрд гривень у Донецькій області

Співробітники Державної фіскальної служби (ДФС) ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр з оборотом понад 0,3 млрд гривень в Донецькій області.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДФС.

Зокрема, співробітники податкової міліції ГУ ДФС Донецької області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури виявили та припинили діяльність конвертаційного центру, послугами якого користувалися компанії Донецької та Київської областей.

В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст.212 КК України, було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектора економіки послуги з переведення грошових коштів з безготівкової форми в готівку і незаконного формування податкового кредиту з ПДВ.

Зазначається, що для прикриття незаконної діяльності фігуранти створили (зареєстрували) і придбали корпоративні права 12 транзитних і фіктивних СГД.

На рахунки підконтрольних фігурантам підприємств реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги).

Підкреслюється, що в подальшому ці кошти знімалися готівкою і разом з підробленими первинними документами передавалися замовникам послуги конвертації (вигодонабувачам), за винятком 10-12%, які служили винагородою зазначеній групі осіб.

Таким чином, протягом 2017-2018 років було проконвертовано понад 300 млн гривень.

За результатами 6 обшуків, проведених за адресами проживання фігурантів, в офісних і складських приміщеннях “конверту” і його контрагентів вилучено 81,4 тис. доларів і 48 тис. гривень (в загальному еквіваленті понад 2,2 млн гривень), 17 печаток та документи з їх відбитками, чорнові записи, чекові книжки, документи бухгалтерського та податкового обліку і жорсткі диски.

Тривають слідчі дії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:Фіскальна служба
В Контексті Finance.ua
Опитування