Український бізнес спрогнозував курс гривні


Український бізнес спрогнозував курс гривні

Більшість представників українського бізнесу (67,5%) прогнозують обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців у межах 28-31 грн/дол.

Про це свідчать результати опитування Національним банком України керівників підприємств країни в першому кварталі 2018 року для оцінки Індексу ділових очікувань, опубліковані на сайті регулятора. Згідно з опитуванням, середнє значення курсу через 12 місяців очікується на рівні 29,53 грн/дол., що гірше від прогнозованого раніше показника (29,30 грн/дол.).

Водночас, скоротилася частка респондентів, які очікують знецінення гривні, до 86,3% з 88,5%. Нацбанк зазначив, що в період проведення опитування середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку в середньому становив 26,93 грн/дол., а його щоденні коливання не перевищували 5,2% від середнього значення.

Національна валюта України за офіційним курсом НБУ зміцнилася до долара США в першому кварталі 2018 року на 5,4%. Сьогодні, 16 квітня, котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку України до середини торгів встановилися на рівні 26,07/26,09 грн/дол. Державний бюджет України на 2018 рік передбачає середньорічний курс гривні близько 29,3 грн/дол. і курс на кінець року – близько 30,1 грн/дол.

Історичний мінімум курсу української гривні по відношенню до долара США був зафіксований в лютому 2015 року і склав 30,01 грн/дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування