Як позначиться на водіях нове рішення Кабміну про вилучення прав - експерт


Як позначиться на водіях нове рішення Кабміну про вилучення прав - експерт

Рішення Кабміну відбирати перші права за порушення ПДР призведе до зростання корупції в поліції і є дискримінацією за стажем водіння. Про це заявив адвокат Вадим Володарський.

«Права не будуть відбирати назавжди, їх можна буде відновити, однак потрібно буде повністю заново проходити навчання. Це неправильне рішення, бо, крім корупції, воно нічого не принесе. У нас «розводів» і так багато. Зокрема, один з них, коли за водіння в нетверезому стані позбавляють прав, однак їх потім відновлюють за гроші. Дана ініціатива Кабміну призведе до зростання корупції в поліції», — сказав В. Володарський.

За його словами, рішення Кабінету міністрів відбирати перші права є дискримінацією за стажем водіння.

«Існує статистика, що перші два роки водіння не найбільш аварійні. Найбільш аварійними є 3-5 роки. Тому така ініціатива навряд чи приведе до позитивних наслідків у плані аварійності. Що стосується правового боку питання, тобто певний порядок встановлений законом позбавлення правом керування транспортного засобу і потім повернення водієві його посвідчення. Відповідно такі зміни не можуть вноситися підзаконними актами. По-друге, тут простежується пряма дискримінація залежно від стажу водіння»,- резюмував В. Володарський.

Довідка Finance.ua

  • Кабінет міністрів посилив порядок тимчасового вилучення посвідчення водія і його повернення.
  • Документом передбачено, що повернення водійського посвідчення особам, які отримали його вперше і позбавлені права на керування транспортними засобами, не проводиться. Порядок приведено у відповідність з нещодавно ухваленими змінами до положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування