Інженери пропонують вводити в людей чіп для відстеження вживання алкоголю і наркотиків


Інженери пропонують вводити в людей чіп для відстеження вживання алкоголю і наркотиків

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили маленький біосенсорний чіп, за допомогою якого можна відстежувати концентрацію етилового спирту та інших речовин в крові людини. Для початку роботи пристрою його необхідно імплантувати ін’єкцією під шкіру. Про це йдеться в роботі, опублікованій на сайті Eurekalert.

Прилад зможе передавати отримані дані про склад крові на інші натільні пристрої, в тому числі смарт-годинник. «Наша мета – допомогти у відстеженні наявності алкоголю і інших пристроїв в крові без необхідності здавати аналізи», – каже професор електротехніки Дрю Холл.

Планується, що чіп буде займати 1 кубічний міліметр. Вводити його можна буде в спеціальну інтерстиціальну рідину, яка омиває внутрішні органи.

Багато аналітиків вважають, що біодатчики будуть імплантуватися в шкіру вже після 2020 року. Багато пристроїв для відстеження стану людини перестануть бути натільними, а будуть імплантуватися відразу в людину. Ринок біочіпів у 2020 році може скласти понад $22 млрд.

При цьому в людський організм імплантують сторонні пристрої для підтримки його роботи вже більше 60 років. Кардіостимулятори почали встановлювати ще в 1958 році, а штучні суглоби імплантувались задовго до цього.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua