Спекуляції навколо "Роттердам+" припинять повноцінний ринок електроенергії, - експерт


Спекуляції навколо "Роттердам+" припинять повноцінний ринок електроенергії, - експерт

Про це на своїй сторінці в мережі Facebook заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

За його словами, така ситуація виникає через те, що формула враховує середню за 12 місяців вартість вугілля. Відповідно, на зростаючому ринку ціна вугілля в Україні була нижчою, ніж ціна на світових ринках. Тепер, коли індикативна ціна АРІ2 ARA пішла вниз, на українському ринку це зниження проявиться в майбутніх періодах.

“Хотів би звернути увагу на тезу, що вартість українського вугілля, згідно з методологією НКРЕКП, буде поступово зростати відносно індексу APi2 ARA в період зниження цін на вугілля на міжнародних ринках. Це пояснюється 12 місячним лагом між формуванням ціни для вугілля на українському ринку і індекативною ціною АРІ2 ARA. Натомість протягом попередніх майже двох років дана модель в період зростання цін на світових майданчиках дозволяла українському вугіллю бути значно дешевшим відносно зазначеного індексу.

Такі значні диспропорції свідчать про недосконалість моделі імпортного паритету і дозволяють займатися деяким політикам спекуляціями навколо ціноутворення”, – сказав експерт. Омельченко також закликав експертів енергоринку приєднатися до обговорення проблеми і підкреслив, що її вирішенням є поява повноцінного ринку електроенергії. “На мій погляд, таку ситуацію можна виправити лише із запровадженням повноцінного ринку електроенергії та вугілля”, – пише він.

Довідка Finance.ua

  • В 2016 році Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля.
  • Формула “Роттердам плюс” включає в себе ціну вугілля для виробництва електроенергії, що грунтується на котируваннях вугільного хаба ARA (середні за останні 12 місяців) плюс доставка в український порт.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування