Білоруські банки не мають права займатися операціями з криптовалютами - Нацбанк


Білоруські банки не мають права займатися операціями з криптовалютами - Нацбанк

Білоруські банки не мають права безпосередньо займатися операціями з криптовалютами, йдеться в роз’яснювальному листі Національного банку Білорусі (НББ).

“Національний банк вважає, що банки не мають права займатися операціями з криптовалютами. Крім того, дана діяльність не визнається банківською відповідно до Банківського кодексу”, – йдеться в листі. У зв’язку з цим не планується вносити зміни в банківську ліцензію.

Як повідомлялося, 28 березня 2018 року набрав чинності декрет президента Білорусії “Про розвиток цифрової економіки”, спрямований на розвиток IT-бізнесу в республіці. Серед нововведень передбачається можливість здійснення операцій з цифровими знаками (токенами). Такі операції можуть проводити оператори криптоплатформ, які повинні бути зареєстровані як резиденти білоруського Парку високих технологій.

Нацбанк роз’яснює, що, згідно з нормами декрету, порядок торгівлі токенами визначать оператори криптоплатформ.

При цьому оператори криптоплатформ мають право відкривати рахунки в банках, небанківських кредитно-фінансових організаціях Білорусі і за кордоном для проведення розрахунків з торгів і здійснюваних ними операцій.

Нацбанк уточнює, що банки не будуть контролювати діяльність операторів криптоплатформ і операторів обміну криптовалют. При цьому банки повинні будуть виявляти підозрілі фінансові операції клієнтів, пов’язані з купівлею/продажем квитків за білоруські рублі, інвалюту, електронні гроші, в рамках запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування терористичної діяльності та фінансування розповсюдження зброї масового ураження, сказано в листі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua