Фонд гарантування звинуватив керівництво банку «Траст» в банкрутстві фінустанови


Фонд гарантування звинуватив керівництво банку «Траст» в банкрутстві фінустанови

Керівництво банку «Траст» протягом 2010 – 2016 років дотримувалося незбалансованої агресивної кредитної політики, що призвело до втрати ліквідності та банкрутства фінустанови.

Як повідомляється на сайті Фонду гарантування вкладів фізосіб, що в даний час здійснює ліквідацію банку «Траст», у період визнання фінустанови неплатоспроможною на його балансі обліковувалися активи на 759,5 млн грн, однак їх оцінна вартість виявилася в 2,7 разу нижче.

Фонд зазначив, що 70% активів банку представлені кредитами, більшість з яких низької якості обслуговування через видачу коштів без належної оцінки платоспроможності позичальників.

Водночас понад 7 тисяч кредитних договорів на 140 млн грн укладені з жителями окупованих Донецької і Луганської областей, повернути які в примусовому порядку на даний момент неможливо.

Крім того, передане банку в заставу рухоме майно практично відразу після отримання кредитних коштів незаконно відчужувалося позичальниками на користь третіх осіб.

Також для виведення активів з банку напередодні його банкрутства керівництво фінустанови укладало нікчемні угоди про відступлення прав вимоги за кредитами і договори з низкою суб’єктів господарювання про надання послуг з оплатою без первинних документів.

Фонд зазначив, що передав до правоохоронних органів 6 заяв про вчинення кримінальних правопорушень на суму 13,2 млн грн, і в даний час триває досудове розслідування.

Також повідомляється, що Фонд виплатив гарантоване відшкодування вкладникам банку на 533,3 млн грн і погасив вимоги кредиторів на 198,3 млн грн з 666,8 млн грн акцептованих вимог.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО ТРАСТ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua