Поведінка долара щодо світових валют з початку 2018 року (інфографіка)


Поведінка долара щодо світових валют з початку 2018 року (інфографіка)

Індекс долара (долар проти кошика світових валют) з початку 2018 року знизився на 2,5%. Прискорення інфляції і бюджетний дефіцит змушують ФРС більш активно протидіяти зростаючим цінам, підвищуючи процентну ставку.

Найбільше по відношенню до американського долара з початку року девальвував венесуельський болівар – в 5000 разів.

Венесуельський болівар обвалився у вартості майже в 5000 разів проти долара. Глибока економічна криза, викликана фінансовими санкціями з боку США, призвела до гіперінфляції (2600% інфляції в 2017 році), промислового спаду, скорочення нафтової галузі та бідності населення. Офіційний курс утримувався до лютого на рівні 9,97 болівара за долар, але вже до кінця березня склав 49353 болівари за долар.

Чилійський песо отримав сильну підтримку завдяки сприятливій кон’юнктурі ринку сировини та рекордному з 2014 року позитивному торговельному балансу. Колумбійський песо отримав підтримку з боку високих цін на нафту і найкращих показників дефіциту поточного рахунку з 2012 року.

Аргентинський песо втратив 6,3% на тлі економічного спаду, викликаного рекордною посухою. Посуха призвела до різкого зниження якості врожаю: 75% посівів сої в ключових регіонах виробництва знаходяться в поганому і дуже поганому стані.

Валюти Близького Сходу відчувають тиск через нестабільність в Сирії, а також обстріл ОАЕ з боку Ємену.

Водночас криптовалюта Bitcoin знецінилася більш ніж в 2 рази.

Торговельні обмеження в Китаї та Південній Кореї, обмеження і заборона на рекламу криптовалют в пошукових системах і соцмережах призвели до обвалу вартості всіх криптовалют. Bitcoin подешевшав з 13,78 тис. доларів до 6,72 тис. доларів.

Динаміка долара США за січень-березень 2018 року:
(”+” девальвація локальної валюти, “-” зміцнення локальної валюти)

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування