Порошенко запропонував німцям альтернативу участі в проекті "Північний потік-2"


Порошенко запропонував німцям альтернативу участі в проекті "Північний потік-2"

Президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі в проекті будівництва трубопроводу “Північний потік-2”, запропонувавши в якості альтернативи модернізацію транзитного газопроводу, що проходить через територію України.

В інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt, уривки з якого наводить прес-служба глави Української держави, Порошенко зазначив, що німецьким політикам і підприємствам варто ретельно переглянути питання щодо проекту “Північний потік-2”.

“Північний потік-2” є чисто політичним проектом, який фінансує Росія. Вибачте за жорсткі слова, але “Північний потік-2” є політичним хабарем в обмін на лояльність до РФ, мета якого – запровадження економічної та енергетичної блокади України, що заподіє таким чином істотної шкоди моїй країні. Проект не містить жодного обґрунтування з точки зору економічної доцільності”, – підкреслив президент.

Глава держави вказав, що існує український транзитний трубопровід.

“Він значно дешевший. Може легко і недорого бути модернізований. На сьогоднішній день він здатний на щорічний транзит обсягів до 100 млрд кубометрів сировини. У 2017 році це було близько 94-97 млрд, що відповідало зростанню обсягів транзиту на 15%. Його можна легко побудувати”, – розповів він.

Читайте також: Після старту Північного потоку-2 транзит газу через Україну впаде в 10 разів – Газпром

Порошенко також висловив задоволення, якби вдалося “залучити європейських партнерів до управління газовим підприємством”.

“Робимо все, щоб продемонструвати надійність України. Коли Росія на початку березня перекрила нам знову газовий кран і відтоді більше не поставляє газ, незважаючи на здійснену передоплату, я як президент закликав свій народ до економії обсягів споживання, щоб не нашкодити транзиту газу в Європу і не викликати критику. Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання. Ми – абсолютно надійний партнер. А “Північний потік-2” – чисто політично вмотивований проект”, – пояснив президент.

За його словами, можна без значних капіталовкладень ефективніше побудувати транзитну магістраль України: “Просто запитайте нас. Замість того, щоб витрачати 10 млрд євро на “Північний потік-2”.

Крім того, П.Порошенко нагадав, що з 2015 року “Газпром” не постачає Україні газ: “Ми зараз все імпортуємо з ЄС. І навіть коли ми нещодавно виграли процес у Стокгольмському арбітражному суді, “Газпром” відмовився перерахувати Україні визначені судом 4, 6 млрд доларів США. І газу ми теж більше не отримуємо, незважаючи на передоплату”.

На його переконання, для “Газпрому” це “бомба з годинниковим механізмом”. “Тому що російські газові угоди з енергетичними підприємствами ЄС містять ті ж пункти, що і з нами. Зараз багато хто питає, чому “Газпром” відмовляється виплатити Україні певну судом суму. Тому що не хочуть і рішення “неправильне”, – додав президент.

Водночас, за його словами, у європейських постачальників виникає питання, чи не буде “Газпром” чинити аналогічно в спірному випадку і стосовно них.

“Цей приклад лише зайвий раз доводить, що Росія є надзвичайно ненадійним партнером, в тому числі в енергетичному секторі”, – підсумував П.Порошенко.

Довідка Finance.ua:

 • 27 березня компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в німецькій винятковій економічній зоні (ВЕЗ).
 • Газопровід повинен пройти по Балтійському морю, з’єднавши постачальників у Росії з споживачами в Європі, його довжина складе більше 1,2 тис. км.
 • Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.
 • Партнери по проекту: “Газпром”, Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії – BASF і Uniper.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua