Космічний готель може прийняти перших туристів вже 2022 року


Космічний готель може прийняти перших туристів вже 2022 року

Каліфорнійський стартап Orion Span оголосив про намір побудувати космічний готель під назвою Aurora Station.

Вартість 12-денного відпочинку на навколоземній орбіті складе 9,5 мільйона доларів, пише N+1 з посиланням на SpaceNews. Космічний туризм – дуже молода галузь, і єдиною космічної станцією, яка сьогодні приймає відвідувачів, є МКС. За 12 днів перебування в російському сегменті орбітального комплексу туристам необхідно заплатити близько 40 мільйонів доларів (проте точна цифра не оголошується).

Менш із тим, МКС використовується в першу чергу для дослідницької діяльності, тому потокові екскурсії на неї не передбачено.

На конференції Space 2.0, яка відбулася 5 квітня, стартап Orion Span розповів про проект створення одномодульної космічної станції, яка буде запущена на орбіту в 2021 році.

Її довжина складе всього 13,3 метра, а ширина – 4,3 метра, що набагато менше за 109-метрову МКС.

Aurora Station буде використовуватися як космічний готель, в якому зможе розміститися до 6 осіб – чотири пасажири і два члени екіпажу.

В ціну, яку заплатять туристи за космічну подорож, входить не тільки перебування на навколоземній орбіті, але і тримісячна підготовча програма, а також транспортування до готелю і назад.

У найближчому майбутньому стартап відкриє бронювання квитків за 80 тисяч доларів.

Очікується, що перші гості відвідають Aurora Station вже в 2022 році.

Поки що неясно, як саме буде реалізований проект. Його приблизна вартість оцінюється в десятки мільйонів доларів, а виконавчий директор Orion Span Френк Бангер (Frank Bunger) заявляє, що будівництво станції обійдеться дешевше, ніж створення багатьох супутників. Він також говорить про можливе партнерство з компаніями SpaceX і Blue Origin.

На даний момент представники компанії мають намір збирати Aurora Station на підприємстві в Х’юстоні, США, однак сам комплекс ще не готовий, його будівництво завершиться через 6-9 місяців.

Схожий проект представила компанія Bigelow Aerospace наприкінці минулого року. Вона планує запустити надувний модуль, але не на земну, а на навколомісячну орбіту.

Крім того, у Китаї ведеться розробка ракетоплана для космічного туризму, який зможе прийняти на борт до 20 осіб. Вартість одного квитка для космічних туристів, як очікується, складе близько 200-250 тисяч доларів. Щоправда, в даному випадку пасажири відвідають космічний простір формально, оскільки політ буде проходити трохи вище від лінії Кармана.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування